Motosport

Pocock prvi, Gajser drugi

PocockXX

Tim Gajser (KTM) slovenski motokros super – talent već je osigurao naslov prvaka Europe ove godine u EMX 125 2-t konkurenciji, no on povremeno nastupa i na natjecanju za EMX 250, snažnije – bivše EMX2 natjecanje. I pod tim okolnostima drži odličnu petu poziciju ukupno.

Na natjecanju EMX 250 u Loketu, u Češkoj, četvrtom po redu, Tim Gajser bio je najuspješniji na kvalifikacijskoj utrci i izborio Pole Position, no nakon finalnih utrka zauzeo je drugo mjesto, dok je trijumfirao, kao i na prethodne tri priredbe, engleski as Mel Pocock (Yamaha). Pocock je lider serije, uvjerljivo, a tek je u Loketu izgubio jednu vožnju, ukupno ih od osam, do sada ima sedam!

Treći je bio sve bolji francuski vozač Maxime Desprey (Kawasaki), a slijedili su; Švicarac Jeremy Seewer (Suzuki), Danac Kjer Stefan Olsen i Talijan Alessandro Battig (oba Yamaha), Nizozemac Mike Kras (Suzuki) i drugi...

U generalnom poretku Mel Pocock je prvi s 197 bodova, ispred Kjera Stefana Olsena 158 i Mikea Krasa 126. Slijede; Jeremy Seewer 125, Tim Gajser 110, Maxime Desprey 105, Brian Bogers 84, Alessandro Battig 80 itd.