Motosport

Šipek sedmi u Brežicama

Sipek-sedmiXX

Na stazi Prilipe u Brežicama 25. ožujka održana je premijerna priredba ovogodišnjeg otvorenog prvenstva Slovenije u motokrosu. Nastupio je velik broj natjecatelja iz Dežele, Austrije i Hrvatske.

Najbolji hrvatski motokrosist Nenad Šipek (Yamaha) izborio je u najjačoj, MX Open kategoriji, ukupno sedmo mjesto. Bio je deveti u prvoj i šesti u drugoj vožnji. Pobijedio je slovenski as Klemen Gerčar (Honda), ispred Austrijanca Petera Reitbauera (KTM), te zemljaka Tonija Muleca (Honda), Erika Slaveca (KTM), Thea Urbasa (kawasaki), Roka Bekanoviča (Yamaha)...

Od drugih hrvatskih predstavnika, Danijel Božić (KTM) zauzeo je 11. mjesto, a rutiner Danko Braim (kawasaki) 15. poziciju.

U MX2 konkurenciji slavio je mladi „fant“ Peter Irt (suzuki), ispred zemljaka Aljoše Molnara (suzuki), Aneja Doplihara (Yamaha), Mateja Žvana (Suzuki) i Luke Kutnara (KTM), dok su hrvatski vozači Hrvoje Karas i Luka Križnik (oba Yamaha) zauzeli ukupno šesto i sedmo mjesto. Od ostalih hrvatskih natejcatelja, Bruno Porobić (Yamaha) bio je deseti, a Karlo Lešković (Yamaha) 24.

Mladi i daroviti hrvatski motokrosist Luka Crnković (KTM) nije u Brežicama ponovio pothvat iz Vrtojbe, tjedan dana ranije, kad je trijumfirao na prvoj rundi slovenskog Pokalnog prvenstva. Na stazi Prilipe u MX 85 kategoriji bio je šesti, iza pobjednika Nicka Škorje (KTM), te Urbana Ražmana (Suzuki), Jana Pancara (Kawasaki), Mihe Bubniča (KTM) i Patrika Kneza (Suzuki).

Kod juniora u MX 65 pobijedio je Luka Milec, ispred Staše Braniselj i Maksa Maussera (svi KTM), dok je u MX 50 slavio Gal Zupančič, ispred Lana Cuznara i Gala Hauptmana (svi KTM).

Nastupili su i veterani, među kojima je trijumfirao Igor Pancar, ispred Alojza Vogrinca (oba Yamaha), te Andreja Rusa (Suzuki), Jerneja Bogataja (KTM), Stanislava Drobnea (Yamaha) itd.